Home INFO Огромен успех на фолк пејачката Цеца! Ова ја направи трета во светот!

Огромен успех на фолк пејачката Цеца! Ова ја направи трета во светот!

реклама:Лето во Банско

Според истражување кое е наравено, српската фолк пејачка Цеца Ражњатовиќ постигна успех со кој ги надмина и светски познатите пејачки Мадона и Лејди Гага.

Станува збор за рангирање на најпосетени концерти во светот, а на оваа листа, Цеца го завзема третото место во светски рамки.

Место над Цеца има Тина Тарнер, а додека под неа, на второто место е Мадона.

Лејди Гага го завзема осмото место на оваа ранг листа, со концерт од околу 80 000 посетители.

Овој успех на Цеца се должи на концертот на пејачката на Ушче, во 2013 година, кој го посетија над 150 000 луѓе.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------