Home INFO Ослабена и заљубена: Адел потврди дека е во врска во овој човек

Ослабена и заљубена: Адел потврди дека е во врска во овој човек

реклама:G Natural

По бројните гласини, пејачката Адел конечно потврди дека е во љубовна врска.

На својот Инстаграм профил, таа сподели фотографии од венчавката на НБА кошаркарот Ентони Дејвис.

На прославата таа била во друштво со Рич Пол, попозат како агентот на кошаркарот Леброн Џејмс.

Адел бласна во тесен црн фустан со пуфнаст детал, а нејзиниот партнер беше облечен во елегантно одело.

Медиумите неколку пати објавија заеднички фотографии од парот, но пејачката до сеа не даваше коментар за врската.

Нивната слика, како прва официјална потврда од пејачката, предизвика лавина реакции кај нејзините обожаватели и за помалку од 24 часа собра повеќе од 6,5 милиони лајкови.

Во 2019 година Адел се разведе од Симон Конечки со кој има син. По разводот таа максимално се посвети на својот изглед, по што успеа да симне 50 килограми и целосно да го зшпромени изгледот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------