Home INFO Ова е фирмата во која се вработи принцот Хари!

Ова е фирмата во која се вработи принцот Хари!

реклама:G Natural

Откако се откажа од кралската титула и сите привилегии кои ги имаше како дел од кралското семејство, принцот Хари се одлучил да започне нова кариера.

Имено, странските медиуми пренесуваат дека тој станал дел од раководството на технолошката компанија BetterUp.
Станува збор за платформа која нуди персонализирана психолошка помош и услуги на т.н. тренер за живот.

За журналот Волстрит Хари потврдил дека ја прифатил понудата на компанијата и дека се надева дека наскоро ќе им помогне на луѓето. Открил дека оваа платформа му помагала и него лично во изминативе месеци.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------