Home INFO Ова е мајката на Александра Пријовиќ, еве со што се занимава

Ова е мајката на Александра Пријовиќ, еве со што се занимава

реклама:G Natural

Борка Михајловиќ е мајката на познатата пејачка и снаа на Лепа Брена, Александра Пријовиќ.

Борка долги години се занимавала со пеење низ разни кафеани, се додека нејзината ќерка не започна да се натпреварува во „Ѕвездите на Гранд“.

Пријовиќ одлучила да ја прослави и својата мајка, па ја донесе во „Гранд“. Борка сега е пејачка на продукцијата, издаде неколку песни и гостуваше во емисии. Многумина велеат дека не само талентот, туку и убавината Александра ја наследила од мајка си.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------