Home INFO Ова е новиот генерален директор на Твитер, отказ ќе добијат уште 25...

Ова е новиот генерален директор на Твитер, отказ ќе добијат уште 25 проценти од вработените

реклама:Лето во Банско

Огромни промени во Твитер откако неодамна, Илон Маск ја купи оваа социјална мрежа за неверојатни 44 милијарди долари.

Откако го отпушти Бордот на директори, Маск се именуваше себеси за генерален директор на компанијата.

Меѓудругите, отказ доби и шефицата за правни работи на Твитер, Виџаја Гаде, која стана популарна откако го згасна профилот на поранешниот американски претседател, Доналд Трамп.

Според „Вашингтон пост“, тимот на Маск наводно планира да отпушти околу 25 проценти од вработените.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------