Home INFO Ова е омилениот лак на кралицата Елизабета, го користи повеќе од 30...

Ова е омилениот лак на кралицата Елизабета, го користи повеќе од 30 години

реклама:G Natural

Британската кралица во последните неколку децении користи само една нијанса на лак.

Тој е со нежно розева боја и чини околу 20 долари.

Кога во 1989-та година козметичарката и го покажала овој лак за нокти, тој станал нејзиниот омилен.

„Од дворецот ни пристигна писмо во кое се бара само таа боја бидејќи на кралицата и се допаѓа. Од тогаш па до ден денес ние испраќаме годишна залиха од лакот и успешно соработуваме повеќе од 20 години“, велат од производителот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------