Home INFO Ова е причината која го зави во црно семејството на Роберт Де...

Ова е причината која го зави во црно семејството на Роберт Де Ниро

реклама:Лето во Банско

Пред неколку дена странските медиуми ја пренесоа веста за смртта на внукот на актерот Роберт Де Ниро.

Ќерката на Роберт, Дрина Де Ниро објави емотивна порака на Инстаграм, збогувајки се со својот покоен син, а сега ја откри и причината поради која згасна животот на младиот Леонардо Де Ниро кој почина на само 19 години.

Според неговата мајка, тој починал откако се предозирал со фентанил, пишува DailyMail.

Дрина е најстарата од седумте деца на Де Ниро, а нејзината мајка е актерката Дијана Абот, првата сопруга на Де Ниро.

Дрина го имаше Леонардо во брак со уметникот Карлос Маре.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------