Home INFO Ова се најголемите хитови на Марина Туцаковиќ

Ова се најголемите хитови на Марина Туцаковиќ

реклама:G Natural

Музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ, која почина по догогодишната битка со тешка болест напиша бројни хитови за најголемите музички ѕвезди од бившите ЈУ простори.

Со пишување на текстови се занимавала од својата деветнаеста година. Првиот голем успех го постигнала со текстот за песната „Dodirni mi kolena“ за поп групата Зана.

Во својата долга и успешна кариера, напишала стотици текстови за познати пејачи и така им помогнала да изградат успешна музичка кариера. Дел од познатите пејачи со кои соработувала се Здравко Чолиќ, Тоше Проески, Лепа Брена Цеца, Северина, Аца Лукас, Ана Николиќ и многу други.

Во продолжение, се потсетуваме на неколку мега хитови чиј текст е со потпис на покојната Марина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------