Home ШОУ БИЗз Балкан Оваа девојка го освои срцето на водителот Огнен Амиџиќ (фото)

Оваа девојка го освои срцето на водителот Огнен Амиџиќ (фото)

реклама:G Natural

По разводот со манекенката Даниела, водителот на познатото Амиџи Шоу кое се емитува на ТВ Пинк, има нова девојка.

Наводно, Огнен Амиџиќ е во врска со неговата колешка од шоуто, Мина, која има своја рубрика во познатата емисија на Огнен.

Мина се приклучи на тимот на Амиџиќ оваа сезона,и ги привлече сите погледи поради нејзиниот атрактивен изглед.

Водителот за српска република призна дека е во врска со Мина .

-Да, во врска сме. Мојот и нејзиниот договор е дека нема да зборуваме за тоа јавно, истакна Амиџиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------