Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Пејачката Симона Поповска се породи, Никола доби братче

Пејачката Симона Поповска се породи, Никола доби братче

реклама:Велигден со Стаф

Откако минатата година во април пејачката Симона Поповска за прв пат стана мајка по неколку месеци се врати на музичката сцена.

Но по кратко повторно ја снема за да со своите фанови вчера ја сподели новата радосна вест за уште едно синче.

Нејзиниот Никола доби братче а пејачката се чувствува одлично по породувањето.

Со оглед на тоа дека по првата бременост Симона чекаше да поминат неколку месеци а и да ја среди својата линија пред да се појави во јавност фановите ќе треба да причекат за нешто ново од неа.

Честитки мама Симона од тимот на Хит Портал!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------