Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Пискотници и пукотници, се појави видео од престрелката со раперот Буба Корели...

Пискотници и пукотници, се појави видео од престрелката со раперот Буба Корели (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Направено од станарите на околните згради на интернет се појави видео од престрелката во која учесник е босанскиот рапер Буба Корели.

Да потсетиме вчера во населбата Ступ во Сараево се случувала вистинска драма и пукотници, според информациите од босанските медиуми се работело за престрелка помеѓу две групи но причините сеуште не се целосно јасни.

Раперот Буба Корели во сред пукотница во Сараево, пренесен во болница

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------