Home INFO По долги години пауза, Ламбе Алабаковски се враќа на сцената со нова...

По долги години пауза, Ламбе Алабаковски се враќа на сцената со нова песна (видео)

реклама:Лето во Банско

По скандалот со палењето на вратата на бугарскиот културен центар во Битола, Ламбе стана главна тема во јавноста.

Пејачот кој неколку години со семејството живееше надвор од Македонија, се врати во Битола, со цел да ја продолжи својата музичка кариера.

Новото музико остварување е дело на Александар Тарабунов, а текстот е на Зоран Стојановски Зонда.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------