Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive По коментарите дека е порно за сиромашни „365 дена“ добива два нови...

По коментарите дека е порно за сиромашни „365 дена“ добива два нови дела, најавуваат од Нетфликс

реклама:Лето во Банско

Иако првичните коментари и критики и не беа добри што се однесува до филмот „365 дена“ на Нетфликс, сепак тој сеуште е во топ 10 по гледаност во 90 семсји на оваа стриминг платформа.

Бидејки одлично помина кај публиката продуцентите најавуваат продолжение на овој еротски филм кој се повеќе гледачи одстава без здив.

– Ми претставува огромна чест, што преостанатите два дела од трилогијата „365 дена“, „Овој ден“ и „Наредните 365 дена“ ќе бидат адаптирани за претплатниците на „Нетфликс“. Возбудена сум што ќе имам прилика на гледачите од целиот свет да им го покажам патот по кој оди приказната за Лора и Масимо – изјави пред неколку дена Блчанка Липинска, авторката на книгата по чија содржина се работи сценариото.

Исто така и генералниот менаџер на „Нетфликс“ за Полска, Лукаш Клускиевич, истакна дека филмот е еден од најуспешните годинава, во севкупната понуда на стриминг платформата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------