Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Почина уште една рап ѕвезда, не издржа неговото срце

Почина уште една рап ѕвезда, не издржа неговото срце

реклама:G Natural

Раперот Ерл Симонс (50) или познат како DMX почина вчера откако беше хоспитализиран пред неколку дена заради предозираност во болница во Њујорк.

Тој беше голема рап ѕвезда во 90 тите години, издаде неколку албуми а во 1999 година беше номинирн и за Греми.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------