Home INFO Погледнете како ќе изгледа настапот на „Детската Евровизија“во недела, нашите претставници фаворити!...

Погледнете како ќе изгледа настапот на „Детската Евровизија“во недела, нашите претставници фаворити! (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Годинава Франција т.е Париз е градот кој што е домакин на годинешнови издание на детската Евровизија.

Наши претставници се децата од серијата „Дајте музика“ кои заедно со наиот тим се веќе таму и пробуваат на големата сцена за неделното шоу.

Од вчера веќе започна и он лајн гласањето на кое треба и вие да се приклучите и да гласате за Македонија (на следниов линк) а во продолжение погледнете дел од настапот на нашите претставници на втората проба одржана вчера…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------