Home INFO Погледнете колку далеку е пронајден вториот исчезнат Македонец на Халкидики (фото)

Погледнете колку далеку е пронајден вториот исчезнат Македонец на Халкидики (фото)

реклама:G Natural

Погледнете колку далеку е пронајден вториот исчезнат Македонец на Халкидики

Иван од тројцата кои вчера исчезнаа бил лоциран 25 км подалеку од копното.

Ова зборува за тоа колку се јаки струите во овој дел на морето.

Имал среќа струите да го однесат до делот на морето каде поминуваат големи бродови.

Грците на друштвените мрежи апелираат дека е крајно време и многу важно да се постават табли со предупредување на повеќе јазици, бидејки локалното население знае дека постои опасност од морски струи во овој дел, додека повеќето туристи ја немаат оваа информација.

На грчките портали се пишува дека Иван во рацете држел топка со чија помош успеал да остане на морската површина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------