Home INFO Познат брачен пар направи хаос: Се испотепаа , па меѓусебно се пријавија...

Познат брачен пар направи хаос: Се испотепаа , па меѓусебно се пријавија во полициска станица

реклама:G Natural

Поради семејно насилство, во полциска станица завршил српскиот пејач Марко Булат и неговата сопруга Марија.

Како што пренесуваат медиумите од соседството, Марко, претепан од сопругата бил примен во Ургентен центар на преглед, со цел да се потврдат повредите кои му ги нанела.

Откако Марко ја пријавил во полициска станица, Марија Булат добила забрана за приближување во рок од 48 часа.

По ова, и таа се упатила во полициска станица и го пријавила Марко за семејно насилство.

Тие се во брак од 2015 година, а имаат и ќерка и син.
Марко во јавноста е познат како “Крал на сплавовите“ а Марија кратко беше дел од реалното шоу Задруга.

Останува да видиме како ќе се заврши оваа семејна драма.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------