Home INFO Прерано згасна животот на актерот Славиша Кајевски

Прерано згасна животот на актерот Славиша Кајевски

реклама:G Natural

Јавноста остана шокрана по објавата на Македонскиот народен театар дека нивниот актер Славиша Кајевски трагично го загуби својот живот.

Кајевски е роден на 01 февруари 1982 година во Скопје. Дипломира на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, на Факултетот за драмски уметности, Скопје, на отсекот за актерска игра, во класата на проф. Владимир Милчин, во 2005. Од 2010 г. е актер во Македонски народен театар – Скопје.

Комеморацијата е утре, петок, 03.12.2021 година во 10:00 часот, а погребот е во 12:00 часот, во капелата Ѓорче Петров.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------