Home INFO Пројдов покрај Северина, но не ја препознав! Карлеуша удри по својата колешка

Пројдов покрај Северина, но не ја препознав! Карлеуша удри по својата колешка

реклама:G Natural

Јелена Карлеуша, во друштво на претседателот Александар Вучиќ гостуваше во тв емисијата Кирилица на српската Хепи телевизија.

На инсистирање на водителот да го искоментира нејзиниот однос со хрватската пејачка Северина, Карлеуша остана на ставот дека е срам да се коментира во друштво на големи државници.

Сепак водителот инсистираше Јелена да каже дали барем лично се познава со Северина.

– Сум поминала покрај неа, но не сум ја препознала. Во живо и на фотографии, тоа е сосема друга приказна. Кога зборуваме за жени кои ја продаваат верата за вечера…. На нив не им е местото во емисии со сериозни државници. Таа ме нападна бидејки кажав дека нејзиниот татко е Србин. И таа навали на мене. Севе мора да сфати дека кога го поддржуваш своето, тоа не значи никаков напад врз другите. Кога како Србинка ќе се осмелиш да си го одбраниш своето, веднаш те жигосуваат. Чесно е да се брани својата земја, а јас немав намера никого да навредам. Сепак ова е сериозна емисија за да зборуваме за аблоидни личности како Северина – одговори Карлеуша.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------