Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Протестот против Горан Бреговиќ во Албанија, се појавиле само четворица (фото)

Протестот против Горан Бреговиќ во Албанија, се појавиле само четворица (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Во Корча, Албанија беше најавен протест против Горан Бреговиќ и неговото гостување таму, објави порталот „Коссев“, повикувајќи се на „Клан Косова“.

На иницијативата за протест на поранешниот пратеник Кујтим Гјузи се јавиле само тројца кои прошетале по улица со транспарент на кој пишувало: „Горан Бреговиќ не е добредојден на Фестивалот на пивото, ако не се извини“.

Во косовските медиуми веќе со денови трае негативната кампања против Горан Бреговиќ т.е веднаш штом се појави веста во некои албански портали дека Бреговиќ доаѓа на Фестивалот на пивото во Корча.

Бреговиќ е „обвинет“ дека е „инспиратор на масакрот на Косово“, „идол на убиствената српска војска за време на војните во поранешна Југославија“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------