Home INFO Прведен пејачот Дарко Лазиќ: Дивеел по улиците на Белград под дејство на...

Прведен пејачот Дарко Лазиќ: Дивеел по улиците на Белград под дејство на алкохол и дрога

реклама:Лето во Банско

Синоќа во Белград бил приведен фолк пејачот Дарко Лазиќ, пренесе српски Курир.

Пејачот наводно бил запрен од полициска патрола бидејки возел над ограничената брзина. Алко тестот покажал присуство на недозволени промили алкохол, а според Курир, наводно пејачот бил позитивен и на кокаин.

Освен што возел над дозволената брзина, пејачот немал ниту легитимна возачка дозвола, бидејки истата му била одземена уште во 2013 година.

Дарко бил приведен во полициска станица а ќе биде изведен пред судија за прекшоци.

За потсетување, пејачот пред неколку години едвај успеа да преживее откако доживеа стравична сообраќајна незгода.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------