Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Раперот Раста останува зад решетки, пронајдена дрога и во неговиот стан

Раперот Раста останува зад решетки, пронајдена дрога и во неговиот стан

реклама:Лето во Банско

Во договор со тужителот на Вишото јавно овинителство во Белград, Стефан Џурич Раста ќе биде задржан 48 часа во притвор.

Откако по вчерашното апсење на раперот за недозволено поседување кај себе на недозволени супстанци, полициските службеници го претресле и неговиот дом каде нашле еден килограм од истите супстанци.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------