Home INFO Раперот Врчак го најави својот камбек на Фејсбук

Раперот Врчак го најави својот камбек на Фејсбук

реклама:Велигден со Стаф

Откако во 90тите години беше дел од македонската музичка сцена тој се повлече и престана да снима музика а се скри и од јавниот живот.

Неговите хитови и ден денеска сите ги слушаат и голем дел од неговите фанови сеуште се интересираат каде е и што прави Раде Врчаковски – Врчак.

По неговата објава на Фејсбук очигледно наскоро ќе има изненадување за сите оние кои чекаат повторно да го видат во медиумите.

Тој на своите фанови им соопшти дека по корона кризата планира да се врати со нов материјал од соработката со менаџерот на музичката ѕвезда Бруно Марс, но не откри ништо повеќе.

Познавајки го очекуваме да чуеме нешто навистина модерно и светски но очигледно е почекаме уште некој месец.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------