Home INFO Ретко го спомнува во јавност: Ова е братот на Лепа Брена (видео)

Ретко го спомнува во јавност: Ова е братот на Лепа Брена (видео)

реклама:G Natural

Таа со децении важи за една од најпопуларните пејачки во регионот.

Лепа Брена е родена во Тузла, а нејзиното вистинско име е Фахрета Јахиќ.

Брена е најмалата од трите деца.

View this post on Instagram

Moj brat Faruk Jahic kao ucesnik u NIKAD NIJE KASNO

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Покрај сестрата Факета, Брена има и брат, Фарук кој исто е талентиран за музика.

Пред извесен период тој беше дел од учесниците во едно познато музичко шоу за повозрасни таленти.

Погледнете како пее братот на Брена!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------