Home INFO Ријана се најде на листата на милијардери: Еве колку се проценува нејзиното...

Ријана се најде на листата на милијардери: Еве колку се проценува нејзиното богатство

реклама:G Natural

Триесет и четири годишната Ријана е пејачка и сопственичка на козметичка линија.

Таа за првпат се најде на Форбсовата листа на милијардери за 2022 година.

Минатиот август Ријана срана милијардерка, а нејзиното богатство се проценува на 1.9 милијарди долари.

Најголема вредност има нејзината козметичка линија “Fenty Beauty”, која само во 2020 година остварила приход од 550 милиони долари.

Ријана е прва личноср од островот Барбадос која воошто се нашла на листата на Форбс.

Освен пајачката, на оваа листа се рангирани и Кание Вест и Џеј Зи. Богатството на Канје е проценето на околу 2 милијарди долари, а она на Џеј Зи околи 1.3 милијарди.

На врвот на реномираната листа е Илон Маск, директор на компанијата Тесла и SpaceX. Според Форбс, Илон е најбогатиот човек на светот, со богатство проценето на 219 милијарди долари.

Ријана го очекува првото дете со раперот Асап Роки, со кој се во врска од почетокот на 2020 година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------