Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Рита Ора е воодушевена: Синот на Зоки Роџер направи хаос на австралискиот...

Рита Ора е воодушевена: Синот на Зоки Роџер направи хаос на австралискиот „The Voice“

реклама:G Natural

Младиот Македонец Леонардо Илиев (21), попознат како Роџер, учествуваше во музичкото шоу „The Voice“ во Австрлија.

За разлика од останатите кандидати кои се претставуваат познати песни на светски музички ѕвезди, Леонардо настапи со својата авторска песна „Nasty“.

Жири-комисијата, чиј член е и светски познатата Рита Ора, беше воодушевена од ритамот на песната и енергијата на младиот рапер.

Во продолжение, проследете го неговиот енергичен настап.

Леонардо е син на скопјанецот Зоки Роџер, кој важи за една од урбаните скопски легенди.
Во 2015 година семејството од Скопје се пресели во Австралија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------