Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Рускиот топ модел Ирина Шајк раскажа колку се строги родители и како...

Рускиот топ модел Ирина Шајк раскажа колку се строги родители и како се грижи Бредли Купер за својата ќерка

реклама:G Natural

Во интервју за магазинот HighStyle на рускиот топ модел Ирина Шајк таа сподели неколку работи кои се поврзани со нејзината ќерка и поранешен сопруг Бредли Купер.

Таа откри дека и двајцата се стоги и одговорни родители кон малата Леа која има четири години.

“Мислам дека сме строги родители. Кога Леа ќе заврши со оброкот, станува од масата, ја зема чинијата и вели “Фала”. Без “Молам” и “Фала” нема да добие ништо после ручекот”.

И по разводот имале коректен однос и биле посветени на нејзиното одгледување. Често може да се видат на заеднички прошетки, а Шајк додала и дека воопшто не се гижи кога Леа е кај нејзиниот татко бидејки бил многу одговорен и грижлив кон неа.

“Јас имав само една играчка и сѐ уште ја имам – голема руска кукла, а мојата баба ѝ шиеше облека. На мојата ќерка секогаш ѝ велам дека во детството имав само една кукла. Или ѝ објаснувам дека чоколади добивав само за Божиќ”, додала Ирина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------