Home INFO Сакаше да воодушеви, ја налути јавноста! Лавина негативни коментари за вереницата на...

Сакаше да воодушеви, ја налути јавноста! Лавина негативни коментари за вереницата на Роналдо

реклама:Лето во Банско

Јавноста има впечаток дека Џорџина Родригез, вереницата на фудбалерот Кристијано Ронало тешко се привикнува на строгите правила на облекување кои важат во Саудиска Арабија.

Таа се појавила на една од најголемите регионални церемонии, “Joy Awards”, доделување награди на славните личности за нивните достигнувања.

За оваа прилика Џорџина облекла долг деколтиран фустан со голем отвор од страна.

На главата имала прозирна марама, а токму овој моден додаток предизвика лавина негативни коментари во јавноста.

– Треба да го почитуваш хаџибот, тоа не е моден додаток!
– Треба да ја почитуваш земјата во која си дошла! Оваа облека не е пригодна во Саудиска Арабија!

Ова се само дел од негативните коментари упатени на сметка на Џорџина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------