Home INFO Само уште да излезе од рерна: Видеото со Александар Вучиќ стана вирално

Само уште да излезе од рерна: Видеото со Александар Вучиќ стана вирално

реклама:G Natural

Во пресрет на претседателските изборите во Србија, кои ќе се одржат на 03 Април, на социјалните медиуми внимание предизвика видео спотот за актуелниот претседател и кандидат Александар Вучиќ.

Видеото стана вирално, а често се споделува и од страна на македонските корисници.

За време на неговото претставување како кандидат за претседател, Александар Вучиќ го коментираше предизборниот спот во кој излегува од фрижидер и рече дека треба „само уште да излезе од рерна“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------