Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Саша Поповиќ за скандалот: Таткото на безобразната Вања ме молеше да ја...

Саша Поповиќ за скандалот: Таткото на безобразната Вања ме молеше да ја вратам во шоуто!

реклама:Велигден со Стаф

Драмата по скандалот со натпреварувачката во емисијата „Ѕвездите на Гранд“ продолжува, па така прозван за коментар директорот на продукцијата Саша Поповиќ даде свој осврт за целата ситуација.

Тој меѓу другото вели дека по долги години во шоуто и со илијадници натпреварувачи се случуваат и незадоволства и недоразбирања, но дека дискфалификација во шоуто било навистина реткост.

Во ситуацијата со натпреваруваката Вања Кнежевиќ, повод за дискфалификација бил прекршување на договорот и јавни навреди кон жирито. Вања по учеството во емисијата на нејзиниот профил добила куп негативни коментари за членовите на жирито т.е конкретно за Јелена Карлеуша со која започна кавгата.

Таа ги реобјавувала сите коментари со благодарност кон следбениците и фановите за поддршката без да направи цензура за невкусните и навредливи пораки.

И покрај се Саша разговарал со Јелена и Марија и одлучил да ја врати Вања, но штом паднала одлуката таа во меѓувреме напишала статус кој бил голема навреда за шоуто пишувајки дека шоут е голема мизерија, медиокритет и простотилак, и дека и е многу драго што нема да учествува во шоуто.

Подоцна го контактирал и таткото на Вања кој го молел да ја врати ќерка му назад но сепак Саша додава дека никој не можел да и ги прости навредите и дефинитивно ја отстраниле од натпреварот.

Скандалот заврши со дисквалификација, учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ измарширана од шоуто (ВИДЕО)

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------