Home INFO Се докрајчи со скандали, Васил Гарванлиев во бубањот на Евровизиските небулози на...

Се докрајчи со скандали, Васил Гарванлиев во бубањот на Евровизиските небулози на МТВ

реклама:Велигден со Стаф

Нашите Евровизиски претствници постојано ги следат скандали некој помали некои пОголеми, па така и Васил Гарванлиев годинава не остана покус (лани некако ни прелета заради пандемијата).

И наместо да правиме скандали кои што ќе ни донесат поени од другите земји учеснички ние правиме скандали каде што го доведуваме во прашање нашето учество.

Ништо не научивме ниту ние ниту оние кои ги трошат нашите пари во МТВ заедно со учесниците и целиот тим.

Додека петицијата на големо се потпишува Васил Гарванлиев да се повлече од годинешново учество, во МТВ лежерно разГледуваат опции како да се истера Евровизија да се потрошат илјадници евра и повторно да се прошетаат без разлика на протиставеноста од народот.

Додека јаноста врие за бугарското знаме во спотот, бугарскиот пасош на Васил, дополнително се појави нов скандал каде што тој е на фотографија и со раката прави орел со претставничката на Албанија од пред некоја година кога беше придружен вокал….. има ли крај!?

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------