Home INFO Се огласи човекот кој му даде пиштол на Алек Болдвин

Се огласи човекот кој му даде пиштол на Алек Болдвин

реклама:G Natural

Асистентот кој му го даде оружјето на Алек Болдвин, и со кое тој без да знае смртно ја рани својата колешка Халина Хачинс, прв пат по трагедијата проговори во медиумите.

Дејвид Халс за Њујорк Пост изјавил дека е шокиран и тажен поради смртта на Халина.

– Халина не беше само една од најталентораните луѓе со кои сум работел, таа ми беше и пријателка. – рекол Халс.

За несереќата која се случи на филмскиот сет на 21 октомври, се шпекулираше дека Халс требало пред снимањето да го провери оружјето, но тој тоа не го сторил.

Болдвин пукал од пиштол реплика на снимањето на вестерн филмот Рѓа и ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс и го рани режисерот.

42 годишната Халина била итно пренесена во болница каде им подлегнала на повредите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------