Home INFO Шакира и Пике се разделија, причината е дваесетгодишна хостеса (фото)

Шакира и Пике се разделија, причината е дваесетгодишна хостеса (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Популарната колумбиска пејачка Шаккира и фудбалерот на Барселона, Жерар Пике ја раскинаа единаесет годишната врска.

Парот беше заедно од 2011 година, имаат две деца, но никогаш не се венчале.

„Жал ни е што мора да потврдиме дека се разделуваме. За доброто на нашите деца, кои ни се приоритет, сакаме да се почитува нашата приватност“, напишале Шакира и Пике во заедничкото соопштение.

Медиумите ширум светот пишуваат дека причината за прекинот на долгогодишната врска, а причина за тоа,било неверството на Пике, кој е десет години помлад од пејачката.

Наводно, Шакира го фатила „на дело“ со многу помлада хостеса.

„Жал ни е што мора да потврдиме дека се разделуваме. За доброто на нашите деца, кои ни се приоритет, сакаме да се почитува нашата приватност“, напишале Шакира и Пике во заедничкото соопштение.

Веднаш по веста за раскинувањето, се огласила навивачката на Барселона, Сузи Кортез, која тврди дека Пике и испратил непристојни понуди, но таа досега молчела поради почит кон Шакира.

„Тој ми испрати интимна порака. Единствените играчи на Барса кои никогаш не ми испратија ништо беа Меси и Кутињо. Тие се одлични сопрузи и ги почитуваат своите сопруги. Шакира не го заслужи ова”, изјавила таа за El Diario NY.
Сузи открила дека Пике нејзиниот број го добил од поранешниот претседател на Барселона, Сандро Росели.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------