Home INFO Шакира се врати во Америка, со своите синови ќе живее во оваа...

Шакира се врати во Америка, со своите синови ќе живее во оваа луксузна куќа (видео)

реклама:G Natural

По разделбата со Пике, Шакира конечно со двата сина ја напушти Барселона.

Таа се враќа во Америка, во својот луксузен дом во Мајами, кој иако бил ставен на продажба во 2018 година, не успеал да ја постигне посакуваната цена па сеуште е во нејзина сопственост.

Имотот е лоциран во една од најексклузивните области на Мајами и моментално се проценува дека вреди повеќе од 17,5 милиони долари.

Во видеото подолу, подетално видете каде ќе живее славната пејачка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------