Home INFO Синот и снаата на Аца Лукас на свадбено патување: Еве каде уживаат...

Синот и снаата на Аца Лукас на свадбено патување: Еве каде уживаат (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Наследникот на фолк пејачот Аца Лукас, Лазар Вуксановиќ, пред неколку дена стапи во брак со својата избраничка.
Лукас се потруди да им организира свадбена забава за памњтење, а на младите им подарил и трособен стан.

Младиот брачен пар замина на свадбено патување, но не на егзотична дестинација како што многумина практикуваат, туку на планина.

Лазар е активен на социјалните мрежи, па сподели како со својата сопруга ужива во снежната идила на Копаоник.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------