Home INFO Сите се смеевме на оваа сцена, сега е една од најтажните! Почина...

Сите се смеевме на оваа сцена, сега е една од најтажните! Почина Дара од “Жикина Династија”

реклама:G Natural

По долго и тешко боледување, на своја 87 годишна ворзаст, почина српската актерка Даринка Дара Чалениќ.
Погребот ќе се одржи во Нови Сад, во кругот на најблиското семејство.

Регионот ќе ја памети по огромниот талент и исклучителната убавина, и повеќе од 40 маестрални актерски улоги.
Сепак, јавноста најмногу ќе ја памети по улогата на Дара во серијалот Жикина династија.

Актерката го напуштила серијалот за да биде со својот сопруг во Америка, па продуцентите морале да смислат како да ја исклучат од популарната серија. Па го измениле сценариото, и таа во серијата почина паѓајки од прозор додека чистела.

Поради ова настана и сцената на гробишта, која од срце ја насмеа цела Југославија, особено моментот кога Жика остава на гробот остатоци од храна и и се обраќа на покојната Дара : “Јас одам, а ти раскрени овде”

Во продолжение, легендарната сцена:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------