Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Скандал со знамето, неизвесно учеството на Андреа на Евровизија (видео)

Скандал со знамето, неизвесно учеството на Андреа на Евровизија (видео)

реклама:G Natural

Иако евровизискиот настан сам по себе бара скандали и предизвикува скандали изминативе години сепак не сите се позитивно прифатени од страна на фановите и гледачите.

Она што ја разгневи јавноста од утринава е ситуацитаја со македонското знаме која што ја направи Андреа нашата претставничка на отворањето на годинешновоевровизиско издание.

Во нејзиното дефиле и застанувајки пред банерите за фотографирање по барање на фотографите Андреа била замолена да се фотографира без знамето кое што го носела во нејзината рака.

Таа како што вели немајки кому да го остави решила да го фрли на страна и повторно да се врати на позиција за фотографирање.

Оваа снимка ги вознемири граѓаните кои на социјалните мрежи веќе побараа суспендирање од натпреварот и барање до Македонската Телевизија да го повлече учеството.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------