Home INFO Слабост му се популарни девојки: Кој е Пит Дејвисон, новата љубов на...

Слабост му се популарни девојки: Кој е Пит Дејвисон, новата љубов на Ким Кардашијан

реклама:G Natural

По разводот со раперот Каније Вест, пред отприлика една година, ријалити ѕвездата Ким Кардашијан ја обелодени новата њубовна врска со тринаесет години помладиот актер и комичар Пит Дејвисон.

Пит е познат како голем заводник и има значителен број популарни бивши девојки.

Медиумите шпекулираа дека Пит имал кратка романса со манекенката Ирина Шајк, а до неодамна бил во врска со Фиби Диенвор.

Пред Фиби, беше свршен со пејачката Аријана Гранде, а ја запросил по само една недела врска.

Свршувачката ја раскина во октомври 2018 година по неколку месеци бидејќи работите наводно оделе пребрзо за Аријана.

Одреден период, Пит бил заљубен во 20 години постарата актерка Кејт Бекинсејл, за по кратко време да ја најде среќата со младата ѕвезда Каија Гербер ќерка на манекенката Синди Крафорд.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------