Home INFO Со овој твит, Илон Маск ја крена вредноста на крипто-валутата за пет...

Со овој твит, Илон Маск ја крена вредноста на крипто-валутата за пет проценти

реклама:Велигден со Стаф

Најпопуларната крипто-валута во светот, Биткоин ја зголеми својата вредност за пет отсто откако Маск изјави дека од денес со неа може да се купуваат и автомобилите „Тесла“.

„Тесла ќе може да ја платите со биткоини“, напиша претприемачот на Твитер.

Опцијата за плаќање со биткоин ќе биде достапна надвор од САД кон крајот на 2021 година, додаде Маск.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------