Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Солзавец на коцертот на Горан Бреговиќ вчера во Тирана

Солзавец на коцертот на Горан Бреговиќ вчера во Тирана

реклама:G Natural

По протестите по најавата за настапот на Горан Бреговиќ во Корча, Албанија против неговиот концерт на вчерашниот настап очекувано се случил инцидент.

Имено за време на концертот на Бреговиќ како што јавуваат албанските медиуми некој во публиката фрлил солзавец и предизвикал општа паника па дел од присутните веднаш си заминале.

Како што јавуваат медиумите на едно лице му била дадена и медицинска помош.

Причината за негативната реакција на дел од Албанците кон познатиот музичар е предизвикана од наводите дека „тој бил инспирација и идол на српската војска за време на војните во поранешна Југославија“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------