Home INFO Сораја открива од каде и е парите со кои се луксузира

Сораја открива од каде и е парите со кои се луксузира

реклама:Велигден со Стаф

Таа е една од најинтригантните јавни личности во Србија, предизвукува големо внимание со нејзината појава, но и со парите кои ги троши на скапоцена гардероба, патувања, недвижнини.

Многумина се прашуваат од каде и пари на Сораја Вукелиќ за тој луксузен живот, а таа во една емисија одлучила да открие се.

„Не сакам да се правдам, но ајде да објаснам. Имам куќа во Црна Гора. Не во текот на целата година ги издаваме собите и јас од тоа живеам нормално. Имам убави месечни примања. Ко-сопственичка сум и на познато казино во Белград, рекла Сораја, а потоа признала и дека добива скапи подароци од мажи:

„Мислам дека е нормално кога девојка има момче, тој колку-толку да и помага на таа девојка. Секако, ако е во можност. Ако се погоди да има повеќе пари и да е успешен во работата, зошто да не и подароци. Не гледам ништо лошо во тоа. Грдо е поради ова некој да вели дека сум спонзоруша“.- истакнала старлетата.

Да потсетиме, Сораја во моментов се наоѓа во приватна болница во Хрватска.

Лекарите се борат за нејзиниот живот по стравичната сообраќајна несреќа во која беше тешко повредена.

Докторите се борат за животот на Сораја!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------