Home INFO Сосема поразлична од останатите: Кијану Ривс на црвен тепих со својата девојка

Сосема поразлична од останатите: Кијану Ривс на црвен тепих со својата девојка

реклама:Лето во Банско

Тој се чини дека немаше сериозна девојка со децении, и никогаш не бил приврзан со жена додека бил на црвениот тепих за време на својата долгогодишна кариера.

Но, тоа се смени во 2019 година кога Киану Ривс се држеше за рака со неговата деловна соработничка Александра Грант на галеријата LACMA Art + Film Gala во Лос Анџелес.

Кеану соработувал со Александра за книгите Ода до среќа и Сенки. Додека Александра обезбеди визуелна уметност, Киану напиша поезија.

Двојката ретко се појавува во јавноста, а дека уживаат во заедничката љубов откриваат фотографиите направени на на „MOCA Gala“, свеченоста одржана во Музејот за современа уметност во Лос Анџелес.

На гала настанот двајцата пристигнале во елегантни изданија. Ривс носел класичен темносин костум, бела кошула и сино-црвена вратоврска, а неговата девојка Александра заблескала во црвен фустан.

Парот се држел за раце на црвениот тепих, а во текот на позирањето пред фотографите постојано се смееле и се гледале во очи, покажувајќи дека нивната љубов е иста како и од првиот ден.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------