Home INFO Спектакуларен концерт во Нов Зеланд откако ја победија короната, 50 000 луѓе...

Спектакуларен концерт во Нов Зеланд откако ја победија короната, 50 000 луѓе на рок концерт (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Откако проглаија победа над короната во Окланд, Нов Зеланд беше одржан рок концерт со над 50 000 посетители и за прв пат по пандемијата без маки и дистанца.

Ова е прв ваков концерт и спектакл кој е организиран во светот откако започна пандемијата.

Групата Six60 по турнејата низ целата земја завршниот спектакл го направи на најголемиот стаион во Окланд.

Во Нов Зеланд, каде живеат околу пет милиони жители, деновиве се евидентирани само 2.601 случаи на коронавирус, а починаа 26 лица.

Во моментов, активни се само 33 случаи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------