Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive СТРАШНО: Лихвари го запалиле гробот на таткото на Дарко Лазиќ

СТРАШНО: Лихвари го запалиле гробот на таткото на Дарко Лазиќ

реклама:G Natural

Мештаните на селото Брестаќ останале во шок откако го виделе запалениот гроб на таткото на фолк пејачот Дарко Лазиќ.

Дека пејачот е во проблеми укажува и фактот што постојано се расправал со неговата сопруга а соседите во зградата кај што живее биле сведоци и на пукање во домот.

Јавна тајна е дека Дарко Лазиќ веќе подолго време има проблем со лихвари на кои им должи многу пари, па се претпоставува дека ова е уште една закана кон него да си ги подмири долговите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------