Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Судот започна со пресуди, Цеца ослободена од обвинение, Карлеуша бесна ќе обжалува

Судот започна со пресуди, Цеца ослободена од обвинение, Карлеуша бесна ќе обжалува

17
реклама:Лето во Банско

Откако пред неколку години Јелена Карлеуша јавно ја прозва Цеца Рашнатовиќ дека стои зад убиството на Зоран Давидовиќ Чанда, започнаа и препукувањата но и меѓусебните тужби помеѓу пејачките.

По ова тврдење и тужба од страна на Јелена, Цеца јавно изјави дека психочки нестабилна личност може да изјави такво нешто и по неколку навреди Карлеуша реши да поднесе тужба заради тоа.

По неколку години влечкање по судови Цеца е ослободена од ова обвинение па се чека контра одговор од Карлеуша дали таа ќе ја обжали пресудата, но и што ќе се случува во останатите процеси.

И понатаму јавноста очекува одговори и пресуди кој е во право за што очигледно ќе одлучува судот.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------