Home INFO Свадба е голема: Ќе се жени синот на Викторија и Дејвид Бекам

Свадба е голема: Ќе се жени синот на Викторија и Дејвид Бекам

реклама:G Natural

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам, Бруклин, ќе се жени со актерката Никола Пелц.

Венчавката ќе се одржи на 9 април. во вилата на таткотото на несестата, милијардерот Нелсон Пелк.

Засега позанти информации се дека помеѓу поканетите гости се манекенката Џиџи Хадид, готвачот Гордон Ремзи, модната дизајнерка Никол Ричи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------