Home INFO Свадба е голема: Ова е снаата на Новак Ѓоковиќ

Свадба е голема: Ова е снаата на Новак Ѓоковиќ

реклама:Велигден со Стаф

Ѓорѓе Ѓоковиќ, братот на славниот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, стапи во брак со својата избраничка Сашка Веселинов.

Љубовта меѓу Сашка Веселинов и Ѓорѓе Ѓоковиќ едноставно се случила. Многу брзо откако се запознале, двајцата заминале на заеднички одмор.

Ѓорѓе е млад и успешен бизнисмен, а Сашка познат модел и инфлуенсер.
Брзо по запознавањето, парот заминал на заеднички одмор, и одтогаш се неразделни, откриваат српските медиуми.

Сашка и Ѓорѓе чекаат бебе, па тоа ќе биде и вистинската круна на нивната љубов.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------