Home INFO СВАДБА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Гостите стигнуваат на свадбената веселба на Вељко и Богдана

СВАДБА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Гостите стигнуваат на свадбената веселба на Вељко и Богдана

реклама:G Natural

Денеска според многу српски медиуми се случува венчавката на деценијата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ.

И по целодневната веселба почнувајки од утрово пред куќата на Вељко, церемонијата и традицијата пред куќата на невестата како и венчавката во црква, младите и гостите се веќе во хотелот во Белград каде ќе започне веселбата со над 500 гости голем дел од нив и познати личности.

Гостите веќе почнаа да пристигнуваат а според изјавите на дел од нив сите очекуваат да има голема забава и многу изненадувања.

(ФОТО) Снаата на Цеца Ражнатовиќ во нејзината венчаница, погледнете како им стои на двете невести

Спектакуларна венчавка синот на Цеца, Вељко и Богдана денеска ќе го изговорат судбоносното „Да“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------