Home INFO Тажна исповед на познатата пејачка: Живеев кај Марина Туцаковиќ кога дојдов во...

Тажна исповед на познатата пејачка: Живеев кај Марина Туцаковиќ кога дојдов во Белград

реклама:Лето во Банско

Српската пејачка Вики Миљковиќ во интервју за српски Курир се просетила на почетоците од својата кариера.

Во овој период, Вики открила дека покојната Марина Туцаковиќ била онаа која најмногу и помогнала.

– На 14 години дојдов во Белград. Живеев кај Марина. Многу научив од неа и многу направи за мене – изјавила пејачката.

Додава дека вечно ќе и биде благодарна на Марина и на нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута.

– Марина е некој со кого пораснав, некој кој ме создаде мене и мојата акриера. Благодарна сум и на неа и на Фута. Жалам што порано не се потруди да ја победи болеста. За жал, од истата болест ги загубив и моите родители.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------