Home INFO Тажна вест: Ненадејно почина млад македонски ракометар

Тажна вест: Ненадејно почина млад македонски ракометар

реклама:Лето во Банско

На само 19 години, животот го загуби младиот македонски ркометар Андреј Петровски кој беше член на РК Аеродром.

Според првичните информаоии, тој неочекувани починал во својот дом, оставајки ги во шок неговите најблиски и соиграчите од клубот каде што настапуваше од најрана возраст.

Петрески беше дел од поширокиот список на кадетската репрезентација на Македонија пред настапот на Светското првенство.

Последниот поздрав со Андреј е закажан за денес од 12:30 часот во капелата на гробиштата во Бутел.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------